Zimsko krmljenje ptic

V tokratnem prispevku, bomo nekaj besed namenili pomenu zimskega hranjenja ptic, v naših vrtovih, predvsem, v sadovnjakih in sadnih nasadih. Samo hranjenje zunanjih ptic v zimskem času, ni samo odraz humanega odnosa do prostoživečih živali, temveč ima predvsem v sadnih vrtovih, veliko širši pomen. Ni potrebno poudarjati, kako koristna je prisotnost zunanjih ptic v naših vrtovih, predvsem v času rasti posevkov, ko se vzporedno pojavljajo tudi intervalni napadi škodljivcev na naših vrtnih kulturah in sadnih vrstah in šele takrat se navadno zavemo, kako pomembno vlogo opravljajo zunanje ptice, ko redno odstranjujejo različne vrste škodljivcev iz naših vrtov. Zato je pomembno, da ptice zadržimo, v naših vrtovih in sadovnjakih skozi vse leto. Pomemben korak k temu ukrepu, je gotovo zimsko krmljenje, zunanjih ptic v krmilnicah, še posebno ob veliki količini snega, ko jim iskanje hrane, predstavlja veliko oviro. Zato bodimo solidarni do vseh zunanjih ptic v tem zimskem obdobju in poskrbimo, da bodo njihove krmilnice stalno založene z kvalitetno semensko mešanico, v pomladnem času pa vse tja do pozne jeseni, pa bodo v naših vrtovih ravno one vztrajno skrbele za redno zatiranje škodljivcev na najbolj trajnosten in naravi prijazen način.